CYKL SPOTKAŃ Z HISTORIĄ POD TYTUŁEM "MOJA OJCZYZNA"

Od  6 do 9 listopada, w świetlicy szkolnej,  odbył się cykl spotkań związanych z obchodami 100  rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę. Dzieci poznały historię naszego kraju dzięki zajęciom przeprowadzonym przez nauczyciela historii, Panią R. Jurkiewicz, podczas których dowiedziały się ważnych i ciekawych dla każdego Polaka informacji.  Znać datę 11 listopada i wiedzieć, dlaczego jest ona tak istotna, to obowiązek każdego z nas. Taką wiedzą dysponują już uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy szkolnej. Kolejnym ważnym elementem cyklu było głośne czytanie fragmentów opowiadania pod tytułem „Pamięć” R. Jędrzejewskiej-Wróbel  oraz dyskusja z uczniami, przeprowadzona przez nauczyciela bibliotekarza Panią  M. Smoleńską. Dzieci  dowiedziały  się również, jakie książki o tematyce historycznej, dostosowane do ich  wieku, mogą wypożyczyć z biblioteki szkolnej. Cały cykl poświęcony Ojczyźnie zamykały zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci   wspólnie tworzyły kotyliony z najważniejszych dla Polaków barw: białej i czerwonej oraz zajęcia z haftu matematycznego, prowadzone przez P. A. Leśniewską, w ramach których uczniowie przygotowali „Serce w konturze Polski”. Prace utworzone w czasie tych zajęć zostały wykorzystane do dekoracji  gazetek ściennych w  świetlicy i na korytarzu oraz obdarowano nimi Dyrekcję Szkoły i wszystkich pracowników. Pomysłodawczynią cyklu oraz osobą czuwającą nad dostosowaniem zajęć do poziomu uczniów była Pani B. Kaniewska.

B. Kaniewska

R. Jurkiewicz