MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W TRÓJCE

Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, przypadający 20 listopada to wspaniała okazja do uczczenia powstania tego najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Dzieciństwo jest kluczowym etapem dla rozwoju człowieka i każde dziecko na świecie powinno mieć zagwarantowane jak najlepsze warunki do rozwoju.

Szkoła Podstawowa nr 3 w sposób wyjątkowy uczciła ten dzień. 20 listopada wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko, kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. Wykonane zostały też plakaty informacyjne i gazetka ścienna o prawach dziecka. Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki z uczniami o przysługujących im prawach.

Obchody rocznicy Konwencji o prawach dziecka upłynął w spokojnej, ale i doniosłej atmosferze.