Jesteś tutaj: Start / Dla rodziców

Terminy konsultacji telefonicznych w czasie nauki na odległość !

Rodzice są pierwszymi osobami, które dostrzegają zmiany nastroju lub zachowania u swoich dzieci.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją: "Jak wspierać zdrowie psychiczne naszych dzieci" oraz "Jak wspierać motywację dziecka?" - jakie są proste strategie motywacyjne, jak zmieniać nawyki i wprowadzać rytuały.
           Znajdziecie tam Państwo informacje jak budować pozytywne środowisko rodzinne,  co nas powinno zaniepokoić w zachowaniu dziecka, etapy rozwojowe dziecka oraz jak pomóc, gdzie szukać wsparcia.

Prezentacje są do obejrzenia na dole strony w zakładce "Pliki do pobrania"

2 Kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem.

Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie. Osoby z autyzmem inaczej odbierają rzeczywistość, funkcjonują jakby we własnym świecie. Nie rozumieją reguł życia społecznego w sposób naturalny, muszą się ich uczyć. Mają trudności z odczytywaniem emocji, rozumieniem ich przyczyn oraz trudności z komunikacją. Są nadwrażliwi na zmiany w otoczeniu.

Obejrzyjcie film i zobaczcie z czym codziennie mierzą się osoby z autyzmem.

Zapraszamy do udziału w wykładzie on – line dla rodziców i nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

"Jakie znaczenie ma stres w życiu mojego dziecka"

Wykład odbędzie się w dniu 08.04.2020 r. w godzinach od 17-20. Na potrzeby zajęć została stworzona  grupa na Facebooku ( https://www.facebook.com/groups/2246211655682785/ ).

Film edukacyjny o koronawirusie

Podstawa programowa z zajęć Etyki Wychowania do życia w rodzinie dostępna jest na stronie www.men.gov.pl i www.ore.edu.pl

Egzaminy poprawkowe

26.08.2019 r. (poniedziałek) godzina 9:00

- język polski

- fizyka

- biologia

- język angielski

27.08.2019 r. (wtorek) godzina 9:00

- matematyka

Program Wzmacniania Rodziny

Szanowni Państwo, od września 2019 roku planowane są warsztaty psychologiczne dla rodziców i dzieci w wieku 10 – 14 lat. Program skierowany jest dla mieszkańców Milanówka, warsztaty byłyby bezpłatne, prowadzone przez psychologów, pedagogów lub terapeutów. Zorganizowane byłyby na terenie Milanówka.

• PROGRAM WZMACNIANIA RODZINY

To cykl warsztatów psychologicznych dla rodziców i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat.

Jeżeli czasami czujesz, że:
• Nie rozumiesz swojego dziecka
• Potrzebujesz nowych pomysłów, jak rozmawiać z dzieckiem by Cię słuchało
• Coraz częściej dochodzi do kłótni między Tobą a dzieckiem

Na czym polega Program Wzmacniania Rodziny?
• Spotkania odbywają się raz w tygodniu, przez okres koło 7 tygodni .
• Bierze w nich udział grupa około 6-8 rodzin (rodziców / opiekunów i ich dzieci), którzy chcą poprawić swoje wzajemne relacje.
• Każde spotkanie trwa 2 godziny:
- w pierwszej godzinie zajęcia odbywają się oddzielnie w grupie rodziców/opiekunów oraz w grupie młodzieży
- druga godzina zajęć to czas spędzony wspólnie przez rodziców i dzieci.
• Podczas sesji:
- pokazywane są typowe sytuacje z życia rodzinnego (film DVD),
dyskutuje się na temat rozwiązywania problemów, z którymi rodzina ma do czynienia.
- organizowane są gry, zabawy i ćwiczenia pozwalające rodzicom i dzieciom konstruktywnie spędzić razem czas.
• Między kolejnymi spotkaniami można wypróbować we własnej rodzinie metody rozwiązywania problemów omawiane w czasie sesji.
Spotkania byłby  prowadzone przez psychologów, pedagogów lub terapeutów – osoby z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą i z rodzinami. Warsztaty byłby bezpłatne, tylko trzeba zebrać grupę.

Jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany udziałem w warsztatach zapraszam do kontaktu:

Anna Piekarska – pedagog szkolny, Szkoła Podstawowa nr 3 w Milanówku

tel. 22 758 34 60 wew. 22

Wiosenna przerwa świąteczna

18 kwietnia – 23 kwietnia 2019 r.

• § 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia MENiS z 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego
  • § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia MEN z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego

Uwaga!!! W załączniku informacja o obwodach szkolnych (na dole strony)

PROCEDURY  WYDAWANIA DUPLIKATÓW DOKUMENTÓW SZKOLNYCH