Szkoła Podstawowa nr 3 w Milanówku

05-822 Milanówek

ul. Żabie Oczko 1

Tel: (22) 758-34-60

Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

Artykuły

2018-05-21

2018-05-21

Moja przygoda z bohaterem książki

 

Konkurs literacki dla uczniów klas 4 -5


na najciekawsze opowiadanie

 

 

Organizator: biblioteka szkolna

 

Cele konkursu:

- promocja czytelnictwa,

- budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą,

- stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności,

- uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

 

 

 

Przebieg konkursu:

1.W konkursie uczestniczą uczniowie klas 4 i 5 SP.

2.Każy uczeń może złożyć tylko jedno opowiadanie.

3.Praca konkursowa musi wiązać się z tematem konkursu.

3.Konkurs trwa do 30.05.2018 r.

4.Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej na papierze podaniowym A4

6.Zgłoszoną pracę konkursową należy podpisać ( imię i nazwisko, klasa).

7.Ocenie będą  podlegały: zgodność z tematem konkursu, oryginalność prezentowanego opowiadania, walory literackie, poprawność gramatyczna.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej o:
2018-05-21

Regulamin Szkolnego Konkursu Czytelniczego

 

„Pięknie  czytam”


dla klas II i III SP

 

Organizator: biblioteka szkolna

 

Cele konkursu:

- promocja czytelnictwa,

- budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą,

- stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności,

- kształtowanie umiejętności pięknego czytania,

- uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

 

Przebieg konkursu:

1.W konkursie uczestniczą uczniowie klas II i III SP.

 

2.Każda klasa może być reprezentowana przez 3 uczniów.

 

3.Eliminacje klasowe należy przeprowadzić do dnia 30.04. 2018 r.

 

4.Uczniowie reprezentujący klasę 2 powinni zapoznać się z   następującymi baśniami: ”Dzikie łabędzie”, ”Brzydkie kaczątko”

  ” Calineczka ”- H.Ch. Andersena

 

5.Ucznowie reprezentujący klasę 3 powinni zapoznać się z baśniami i legendami, dotyczącymi następujących miast: Gniezno, Kraków, Warszawa, Toruń, Wieliczka i Poznań, zamieszczonymi w książce „O krakowskich psach i kleparskich kotach” pod redakcją Barbary Tylickiej.

 

6.W czasie finału  konkursu każdy uczeń będzie losował fragment tekstu do przeczytania przed komisją.

 

7.Ocenie będą  podlegały: poprawność, tempo i  głośność czytania, wymowa i intonacja.

 

 

 

Czytaj więcej o:
2018-05-21

Wyniki konkursu „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”


Etap II


Klasa IVA      40 pkt +70 pkt= 110 pkt

Klasa IV B      80 pkt +110 pkt= 190 pkt

Klasa IV C      140 pkt+110 pkt=250 pkt


                      Klasa VA       40 pkt +120 pkt=160 pkt

                      Klasa VB         90 pkt +60 pkt=150 pkt

                       Klasa VC         80 pkt+ 110 pkt=190pkt


Klasa VI A      80 pkt+50 pkt=130 pkt

Klasa VI B      40 pkt+70 pkt=110 pkt


                     Klasa VII A     90 pkt+70 pkt=160 pkt

                     Klasa VIIB      60 pkt+50 pkt=110 pkt

                    Klasa VII C     50 pkt+30 pkt=80 pkt



 

Do ostatniego etapu konkursu należy przeczytać:


Etap III- ostatni

Testy 01-08.06.2018 r.


Kl. 4 SP- G. Kasdepke „Detektyw Pozytywka”


Kl. 5 SP- A. Onichimowska „Daleki rejs”


Kl. 6 SP- S. Lem „Bajki robotów”


Kl. 7 SP- M. Musierowicz „Opium w rosole”





Czytaj więcej o:
2018-02-01

2018-02-01

Biblioteka szkolna wspólnie ze świetlicą  zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem "Moja  ulubiona bajka" .


Nagrodzono najciekawsze prace , wykonane przez :


Emilię Skorupską z kl. 2 a


Amelię Michałowską z kl. 2 a


Alicję Sobczak z kl. 3 b


Elizę Stawicką z kl. 3 c


Oliwię Gajewską z kl. 3 a





  

Czytaj więcej o:
2018-02-01

2018-02-01     

 Konkurs plastyczny, promujący książki, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został zakończony.


Komisja oceniła złożone w bibliotece prace i nagrodziła  następujących uczniów:


Klasy 1- 3 SP


1. Alicja Sobczak z kl. 3 b


098

                                                                       


                                               2. Zuzanna Kowalska kl. 3 a


                                               3.Stanisław Niewolewski kl. 3 a

                                                                         

                                               3.Wiktoria Pudło kl. 3 a

 

Wyróżnienia:


Miron Podwysocki kl. 3 a, Stanislav Rushchynskyi kl. 3 a,


Natalia Baryła kl. 3 a, Lena Śmigasiewicz kl. 3 a


klasy 4-7 


1.Nikola Ronewicz kl. 7 b

 

0990

                                                                       

                                            2.Zofia Paszewska kl. 4 c


                                            3.Anna Sieńko k. 7 a


                                                 Wyróżnienia:

                                                     

                        Katarzyna Cieślak kl. 5b, Milana Davydenko kl. 7 a


                                                  Klasy gimnazjalne

                         

                                       1. Wojciech Dąbrowski kl. 3 c

                                   

                                        6547




Czytaj więcej o: