ul. Żabie Oczko

Warsztaty pierwszej pomocy

W dniach 22-23 czerwca 2015 roku w klasy VI SP uczestniczyły w warsztatach pierwszej pomocy.

Uczniowie uczyli się:

• resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO)u doroslych, dzieci i niemowląt oraz procedur postępowania(m.in.kontrola przytomności, udrażnianie dróg oddechowych, kontrola oddechu, uciśnięcia klatki piersiowej, oddechu zastępczego
  • użycia automatycznego defilibratora(AED)
  • układania poszkodowanego w pozycji właściwej dla sytuacji(m.in.pozycja boczna ustalona, pozycja przeciwwstrząsowa,odwracanie na plecy)
  • badania urazowego głowy,jamy brzusznej, klatki piersiowej i kończyn
  • jak postepować w przypadku wypadków komunikacyjnych
  • opatrywania krwotoków i urazów powierzchniowych
  • unieruchamiania złamań
  • wykorzystania chust trójkątnych
  • postępowania przy zadławieniu - u dorosłych , dzieci i niemowlą - różne warianty rękoczynu Heimlich'a

Warsztaty przeprowadzili druhowie: dh. Konstanty Siwiński, dh. Stanisław Wieleciński, dh.Urszula Milczarek. W warsztatach druhom pomagał członek Młodziezowej Drużyny Pożarniczej, uczen klasy VIa - Damian Kryński.

Na koniec warsztatów uczniowie spotkali się z Panią Burmistrz Wiesławą Kwiatkowską, która wręczyła im podręczne apteczki pierwszej pomocy oraz życzyła bezpiecznych wakacji.