ZIMA W ŚWIETLICY

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali o tym, dlaczego lubią zimę.

Dzieci uwielbiają zimę, a w szczególności kiedy jest dużo białego puchu. Zabawy na śniegu sprawiają im dużo radości i nie ma mowy wtedy o nudzie. Jednak w tym roku długo musieliśmy czekać na śnieg.

Dlatego też, podopieczni świetlicy szkolnej poprzez prace plastyczne próbowali zachęcić zimę do przyjścia. W całej świetlicy dało się poczuć zimową aurę. Bałwanki opanowały nasze gazetki ścienne. Pojawiły się prace plastyczne przedstawiające pejzaże zimowe oraz postać Królowej Śniegu.

Dzieci słuchały wierszy,opowiadań, bajek i baśni nawiązujących do obecnej pory roku.Uczniowie przypomnieli sobie również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu  i lodzie. Przygotowanie dekoracji dawało wiele przyjemności, a także radości naszym wychowankom.