LEKCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ

W ramach działań  promujących  zdrowy styl życia, świetlicę szkolną odwiedziła pielęgniarką szkolną - p. Mirosława Busiło. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa zdrowa żywność oraz w jaki sposób same mogą wpływać na swoje zdrowie poprzez dokonywanie właściwych wyborów żywieniowych (ograniczenie słodyczy, spożywanie owoców i warzyw). Oprócz tematu zdrowego odżywiania podczas rozmowy poruszona została kwestia higieny ciała, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz znaczenia ilości snu dla organizmu młodego człowieka.