Rodzinna Gra Terenowa - Dzień Rodziny

W miniony wtorek 04 czerwca uczniowie klasy 1 b i 2 b wraz ze swoimi najbliższymi, uczestniczyli w Rodzinnej Grze Terenowej, której scenariusz stworzył tata jednego z uczniów, Pan Tomasz Przybysz.

Cóż to była za przygoda !

W sali uczniowie znaleźli tajemniczą kopertę, której treść wprowadziła uczestników zabawy, w świat łamigłówek, zagadek i technologicznych quizów.

Prowadzeni przez tajemniczego, Milanowskiego Skrzata, uczniowie i ich rodzice musieli rozszyfrować nieznany język starosłowiańskich skrzatów, aby odkryć kolejne wskazówki prowadzące do nieznanego celu. Na tym etapie zabawy niezbędna okazała się doskonała znajomość abecadła.

Uczestnicy mieli spore trudności z pokonaniem przeszkody, gdyż ciężko było zdecydować czy kolejnej wskazówki szukać w kraniku (takim z wodą), karmniku ( gdzieś na wysokim drzewie) czy też kramiku (małego sklepiku).

Na szczęście niezawodne mamy rozwiały wątpliwości - chodziło o kramik, w którym czekały kolejne wyzwania.

Pan Tomasz tworząc swój scenariusz zabawy nie omieszkał połączyć świata fantazji ze światem techniki. Poszukiwacze odnaleźli tajemniczy szyfrogram, którego rozwiązanie możliwie było tylko dzięki aplikacji QR scaner.   W tym miejscu tatusiowie i bracia, obeznani w świecie nowinek teleinformatycznych wspomogli swoich podopiecznych.

Prowadzeni przez wirtualnego przewodnika, spiekani żarem słońca, nie zrażali się. To gubiąc, to znajdując trop odnaleźli cel swej poróży. A ileż było przy tym śmiechu! Ileż ekscytacji!

To był wspaniały czas, zarówno dla dzieci - tych mniejszych, jak i tych troszkę większych!

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy Panu Tomaszowi, za tak wspaniały prezent z okazji Dnia Rodziny.

Uczniowie klasy 1 b i 2 b

tekst i fot. G. Zagrajek