PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

Dnia 5 lutego w Naszej Szkole odbył się spektakl teatralno – kabaretowy pt. „Strach ma wielkie oczy”. Spektakl poruszał problem przemocy i agresji- zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Główni bohaterzy – piegowata biedronkai osa żądełko próbują ukazać sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Pokazują, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowadniają, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść z opresji i co robić, kiedy byliśmy świadkami przemocy. Aktorzy zabawnie włączali dzieci do zabawy dając im porcję wskazówek edukacyjnych i wychowawczych.

Uczniowie i nauczyciele gromkimi brawami podziękowali aktorom za fantastyczna i poruszającą teatralną naukę.