Święto Trójki

W dniu 01 marca nasza droga szkoła obchodziła swoje święto - świeto patrona Fryderyka Chopina.

O tym, dlaczego akurat 01 marca to data szczególna dla naszej Trójki oraz dlaczego patronem Szkoły Podstawowej na Żabim Oczku jest Fryderyk Chopin

była już mowa w ubiegłorocznym poście (najwytrwalsi na pewno znajdą jeśli odrobinkę poszperają).

W tym roku jubileusz obchodzony był niezwykle hucznie.

Święto Szkoły otwierał przegląd podopiecznych trójki, była to swoista Szkolna Kuźnia Talentów.

Na scenie gościli akrobaci, tancerki i tancerze, perkusista, oraz liczni uczniowie czarujący publicznośc swoim głosem.

W nowatorskim systemie elektronicznym opracowanym przez Pana Rafała Mariańskiego, za pośrednictwem którego każdy mógł oddać głos na swego faworyta, została wytypowana

nagroda publiczności. Szacowne Jury spośród dwadzieściorga finalistów również wybrało zwycięzców, a konkurencja była duża.

Na zakończenie uczniowie klasy 2 B pod kierunkiem Pani Grażyny Zagrajek zabrali widzów w podróż po świecie śladami Fryderyka Chopina. Przygotowana przez drugoklasistów

inscenizaja słowno-muzyczna nie tylko przybliżyła postać genialnego kompozytora czy zaznajomiła słuchaczy z jego muzyką, ale też rozbawiła do łez.

To było prawdziwe Święto Szkoły.

Z serdecznymi pozdrowieniami uczniowie Trójki.

tekst i fot. G. Zagrajek