Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa w Sochaczewie

W dniu 23 maja uczniowie kasy 2a i 2 b udali się na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa w Sochaczewie.

Oto relacja Krzysia:

" Po dotarciu na miejsce obejrzeliśmy największy zbiór pociągów parowych w Europie. Nawet nie przypuszczałem, że parowozy są takie ogromne i ciężkie.

Ale i tak najlepsze było dopiero przed nami - podróż koleją parową przez środek miasta.

To było coś niesamowitego, przechodnie Nam machali, a kierowcy trąbili radośnie. Czuliśmy się jak gwiazdy.

Mieliśmy nawet takie tekturowe bilety, a Pan konduktor je nam skasował jakimś dziwnym dziurkaczem. Potem Pani wyjaśniła, że to kasownik.

Po przejażdżce zatrzymalismy się na spacer w Kampinoskim Parku Narodowym. Było tam takie ogromne mrowisko i wszcyscy się do niego pchali, ale Pani przewodnik wyjaśniła, że jest ono pod całkowitą ochroną, jak wszystko co znajduje się w Parku Narodowym.

Po spacerze wróciliśmy do pociągu i pan maszynista zmienił zwrotnicę. Pojechaliśmy do Tułowa, a tam czekała na Nas pyszna kiełbaska z ogniska. To znaczy nie zupełnie czekała, bo musieliśmy ją sobie sami upiec, ale to też było super. A jak była pyszna...hmmm..... palce lizać.

Najedzeni i wybawieni nad brzegiem jeziorka, wróciliśmy do szkoły.

ta wycieczka była po prostu super !"

Z pozdrowieniami uczniowie klasy 2a i 2 b

tekst i fot. G. Zagrajek