Szkoła Podstawowa nr 3 w Milanówku

05-822 Milanówek

ul. Żabie Oczko 1

Tel: (22) 758-34-60

Święto Szkoły

Patronat zobowiązuje, dlatego 3. marca był w naszej szkole dniem wyjątkowym. To właśnie tego dnia, na pamiątkę 210. rocznicy urodzin F. Chopina (która wypadła w niedzielę- 1.03.) uczniowie pod kierunkiem nauczycielek- p. Doroty Banasiak, p. M. Paduch oraz p. E. Dąbrowskiej przygotowali uroczystą akademię przypominającą życie i twórczość wielkiego kompozytora.

Zaprezentowany montaż słowno- muzyczny pozwolił przenieść się zaproszonym gościom, gronu pedagogicznemu oraz uczniom nie tylko do czasów, kiedy Chopin był małym chłopcem i dorastającym młodzieńcem, ale nawiązywał do jego życia na obczyźnie i związanej z nim tęsknoty za krajem oraz śmierci.

Utwory poetyckie, przeplatane pieśniami, materiałem filmowym oraz  licznymi utworami Fryderyka tj.: Polonez g-moll, Etiuda rewolucyjna czy Walc wiosenny, do którego choreografię przygotowały uczennice kl. V c, stały się źródłem wielu wzruszeń i zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami. Nie zabrakło także pięknej dekoracji przygotowanej pod kierunkiem p. A. Leśniewskiej.

Wszystkim Gościom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Pragniemy również serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości  Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom.

                                                                                              D. Banasiak, M. Paduch, E. Dąbrowska