Szkoła Podstawowa nr 3 w Milanówku

05-822 Milanówek

ul. Żabie Oczko 1

Tel: (22) 758-34-60

Schronisko dla Zwierząt

 

 

 

 

 

 

W marcu 2011r. rozpoczęłyśmy swoją działalność w wolontariacie, w milanowskim schronisku dla zwierząt. Nasze umiłowanie do psów skłoniło nas, abyśmy poznały ich losy i mogły poświęcić im swój wolny czas.Pierwszego dnia miałyśmy okazję poznać innych wolontariuszy, którzy oprowadzili nas po schronisku. Wyprowadziłyśmy najłagodniejsze psy na spacer, a wraz z upływem tygodni nasze obowiązki wzrastały, a my coraz bardziej przywiązałyśmy się do poszczególnych psów. Teraz każda z nas ma swoich ulubieńców, którym poświęcamy najwięcej uwagi – bawimy się z nimi, czeszemy, dajemy psie smakołyki oraz sprzątamy ich boksy.  Ludziom wydaje się, że zwierzęta w schronisku są agresywne, zaniedbane i trudno je oswoić. My ewidentnie temu zaprzeczamy. Każdy z pupili jest zupełnie inny. Jednak łączy je jedno – potrzebują miłości, troski i zainteresowania. Cieszymy się, że dzięki nam i innym wolontariuszom nie czują się zupełnie odrzucone.

Do naszych pozostałych obowiązków należy:
- wyprowadzanie psów na spacery - pielęgnowanie zwierząt, doglądanie ich kondycji fizycznej- wypuszczanie psów z boksów na wybiegi- drobne sprzątnie na terenie schroniska- oswajanie nieśmiałych psów i kotów- robienie zdjęć psom i kotom- szukanie domów adopcyjnych naszym podopiecznym przez zamieszczanie ogłoszeń w Internecie oraz w gazetach- propagowanie sterylizacji zwierząt nierasowych i niehodowlanych, co w konsekwencji pozwala ograniczyć ilość zwierząt niechcianych i bezdomnych w schronisku- szerzenie wśród innych ludzi idei adopcji zwierząt ze schroniska Łącznie w schronisku jest około 120 psów. Wolontariusze starają się poznać każdego psa, co znacznie ułatwia adopcję. Naszym zdaniem ludzie, którzy pragną mieć swojego psa powinni udać się właśnie do schroniska. Różnorodność ras i charakterów pozwoli im wybrać wymarzonego pupila, który na pewno odwdzięczy się swoją miłością i zaufaniem.

Dla zainteresowanych podajemy poniższy adres i kontakt...Schronisko w Milanówku ul. Brwinowska 48 05-822 Milanówek
Telefony: Biuro schroniska: (022) 724 82 05 Kierownik schroniska: 509 441 902 Prezes: 509 441 907
*adres e-mail schroniska: milanowek@schronisko.net*godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 7.00 - 15.00 sobota: 7.00 - 12.00

Uczennice kl. II C :Agnieszka Szymańczak, Ola Pawlik i Natalia Ochmańska.