POLSKA ZŁOTA JESIEŃ

W dniach 23.09. - 04.10.2021 roku  w ramach tygodnia Polska Złota Jesień w naszej szkole realizowaliśmy kolejne  zadanie w ramach  konkursu "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi".

Wstępem do jesiennej tematyki  w świetlicy szkolnej było wykonanie  prac plastycznych pt : "Jesienne drzewa".

Prace były pełne barw, tak jak pełna barw jest pora jesieni. Wspólne działania wywołały wiele emocji, każde z dzieci inaczej próbowało inaczej wykonać swoją pracę. A liście spadały, spadały, leciały, leciały …..

Słuchaliśmy też audiobooków związanych z jesienią .Czytaliśmy opowiadania o następujących po sobie porach roku.

Spacerowaliśmy po terenie szkoły  w poszukiwaniu  jesieni, obserwowaliśmy przyrodę. Dzieci  zbierały materiały przyrodnicze do zajęć plastycznych. Przeprowadzone zostały również zajęcia  profilaktyczne w zakresie rozwoju mowy "Jesienne szmery i szelesty" przez panią logopedę Anetę Bogdzio  - były to ćwiczenia i zabawy rozwijające wrażliwość słuchową. Zajęcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Zakończone zostały pracą plastyczną wykonaną metodą polegającą na barwieniu, farbowaniu papierowych liści bibułą.

Ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III pt:"Jesienny spacer dla uczniów"
Odbyły się  rozmowy i pogadanki z wychowankami  o tej tematyce.
23 września 2021obchodziliśmy  Dzień Spadającego Liścia - pierwszy dzień jesieni.
24 września 2021 - Międzynarodowy Dzień Królika.
4 października 2021 - Światowy Dzień Zwierząt.

W ramach tygodnia "Polska Złota Jesień" w świetlicy szkolnej rozstrzygnięty został konkurs pt. "Jesienny spacer dla uczniów”. Zwycięskie prace wyłonione zostały w wyniku demokratycznego głosowania dokonanego przez 40 uczniów przebywających w świetlicy szkolnej. Wszystkie prace konkursowe zaprezentowane zostały na korytarzu szkoły i mogli je podziwiać uczniowie, rodzice i goście odwiedzający naszą placówkę. Dzieci otrzymały pamiątkowe  dyplomy i wyróżnienia.

Beata Kaniewska, Grażyna Zagrajek, Agnieszka Leśniewska